Minimalizmus v ruksaku

… a ani o chlp viac. Výhodou divocha je okrem mnohého (cha!) ešte aj to, že na budovanie supersily nepotrebuje systém kladiek a kotúčov, permanentku do fitka a tiež tenisky s podrážkami ako Titanic.

Ak si sa aj nejaký ten týždeň či mesiac nesprchoval a rok neholil, tvoj pach sa na európskom kontinente stratí, pretože ako divoch rád cvičíš vonku, napríklad v lese. Keď je tam seriózna zima, aspoň sa menej spotíš.

Noch einmal. Zásadná je pre teba iba zem pod nohami, nejaký ten kmeň (alebo stena) a tamten konár (alebo hrazda). S týmito troma esenciami sa stávaš alchymistom schopným precvičiť celé telo, a ak chceš, iba vďaka zemi, kmeňu a konáru si vybuduješ nadľudskú silu, nespútanú a surovú… takže iba meditácie a tvoja nežná duša ochránia ľudstvo pred zlikvidovaním zadymených miest.

Kruhy geniality

Občas povstane z Adamovej hliny divoch, ktorého nadchnú výkony gymnastov, de facto najsilnejšej človečiny na planéte, a tak do svojej výbavy pridá gymnastické kruhy. Sú pomerne lacné, vydržia mu celý život a jeho kosti, kĺby, šľachy a svaly vďaka nim získajú titánový vzhľad, badateľný u marvelovského Iron Mana v obleku.

Genialita gymnastických kruhov ako náradia na rozvíjanie supersily je taká obšírna, že by som sem ľahko vyvrhol desať strán ódy na tieto drevené kolieska.

Zatiaľ ti postačí vedieť len to, že okrem zeme, kmeňa a konára neexistuje pre divocha či atléta starej školy lepší nástroj, čo je kompliment sám o sebe.

Ďalej si môžeš zabaliť magnézium na ruky, ak si sa už rozhodol pevne stláčať v dlaniach epické kusy dreva, respektíve nespopolnené nadčasové fénixy. Pokojne si zvoľ vlastné prívlastky. No okrem istejšieho úchopu ti biela krieda pripomenie, že teraz je čas, aby si dostal zo seba všetko. Divoch sa síce často hrá, predovšetkým v pohybe, ale počas hier do nich vkladá všetok svoj pot.

Lano ťa taktiež uvedie do reality – otestuje silu tvojich rúk, špeciálne predlaktí. Šplhanie nahor a nadol po lane je dôležitou súčasťou gymnastiky. Áno, ak túžiš po supersile, gymnastické rutiny sú správnou voľbou. Zhyby môžeš robiť aj tak, že si prehodíš lano cez konár a siahneš po jeho koncoch. Ak ťaháš jednou rukou silnejšie, rýchlo zistíš, kde robíš chybu. Lano je pre divocha úžasnou pomôckou vrátane gymnastických kruhov.

Hlavne naľahko

Pred vynájdením hladkajúcich mobilov zvykli deti chodievať von. Okrem naháňačiek často skákali cez švihadlo. Nenechaj sa tým zmiasť, aj keď si presiahol hranicu osemročného dievčatka v sukni. Drsní boxeri švihadlo zbožňujú tak ako deti – dokážeš sa pri ňom odreagovať ešte viac ako pri behu. Je ideálne na chudnutie či ako „pauza“ po silovom tréningu. Navyše, ľahko ho schováš v kabelke aj so štíhlou čivavou s rybími očami. Je ľahké, lacné, prenosné (takmer tri L), nuž, a čo by si mohol chcieť viac?

Fajn, ešte fľašu vody a náhradné tričko. Ale okrem toho a iného, nuž, a čo by si mohol chcieť viac? Hm. Iba ak trénera; aj keď toho si do ruksaku, prosím ťa, nedávaj. Aj ohybnosť kĺbov má svoje hranice.

Tu je odkaz na gymnastické kruhy, ktoré si neviem dostatočne vynachváliť. Spolu majú nosnosť vyše 500 kilogramov, takže máš ako divošský gymnasta priestor na naberanie aspoň 400 kilogramov svalovej hmoty… Ide o slovenskú výrobu, dokonca ekologickú. Nezabudni si k nim objednať popruhy.

Gymnastické kruhy, drevené

Pri pretrénovaní ti hrozia zapálené či odtrhnuté šľachy a svaly, takže s rozumom! Aj tak sa priprav na krvácajúce mozole, ktoré medzičasom zhrubnú. Toto brutálne náradie však ponúka neobmedzené možnosti posilňovania celého tela. Trénuješ s nimi vonkajšie, ale aj hlboké svalstvo – od divošskej mimiky až po divoké prsty na nohách. Tiež spevňujú kĺby, kosti a šľachy (keď si dopraješ výživu, spánok a čas na regeneráciu). A ak ťa potom niekto nahnevá, dávaj si pozor, aby si mu neodtrhol hlavu. Len pre istotu; veď niektorí sú fakt divosi.

37,00 € – 43,00 € s DPH