Jedlo šité na mieru

  /  Jedlo šité na mieru

Cieľom tohto textu je dosiahnuť, aby si sa cítil deprimovaný, ak ti ešte nenapadlo využiť drahé – myslím vzácne – služby Akadémie divochov. Ak budeš pri poslednom slove posledného odseku plakať, pripnem si na hruď jednu striebornú hviezdu, pretože farba zlata sa mi nikdy nepáčila. Je príliš gýčová, dupľom pre seriózneho divocha (potenciálne trpiaceho lykantropiou).

Dobre. Som tu a naplno sa venujem pohybu, zdravej strave a literatúre. Čo ti môžem ponúknuť, okrem iného, je kombinácia: mohutnej literatúry; školení, ktoré som absolvoval; a tiež vlastných skúseností, pokusov a omylov.

Myslím si, že desať rokov sledovania rôznych odborníkov, čítania kníh a experimentálnej praxe je slušný základ na to, aby som ti poradil a usmernil ťa na divokej ceste za zdravím. V rámci teba a mojej maličkosti tu máš ako na tanieri tento článok.

Už v názve hovorí, že strava je v istej miere individuálna. Každému sedí niečo iné. Niekomu robí problém mäso, inému zelenina (asi je takých indivíduí viac), jednému príde pri trávení zle a radšej nechce vedieť prečo, iný sa úprimne snaží prísť na to, prečo sa mení na tuleňa (pravdaže nechtiac).

Pravidlá slúžia tebe, nie ty im

Už si to zrejme uhádol – po zopár stretnutiach, mnohých otázkach a tvojej úprimnej spolupráci máš spolu s trénerom veľké šance vyhnúť sa zlým stravovacím návykom, vyhnúť sa nevhodným potravinám pre teba, vyhnúť sa nevhodným potravinám pre ľudskú rasu, no zároveň sa nestať otrokom dodržiavaných pravidiel.

Všetky diéty sú hlúpe, ak neovplyvňujú tvoj životný štýl.

Dokonca ani náboženský pôst ti nepomôže (aké prekvapenie), ak na jeho konci zostaneš rovnakým arogantným papľuhom. Múdre pravidlá máš zase na to, aby slúžili tebe, a nie ty im… takže sa nič nestane, keď budeš občas (podotýkam občas) podvádzať. Strava je behom na dlhé trate a musí sa preniesť zo sveta daždivej fantázie do suchej reality.

Tréner ti pomôže vybudovať stravovacie návyky šité na mieru tvojho tela, upozorní ťa na veci, ktorým by si sa mal vyhýbať, ak nechceš skončiť v márnici, a zároveň ťa povzbudí, aby si toľko nad sebou neplakal.

Ak sa u nás prihlásiš na odber v pätičke webu, Akadémia divochov ti bude raz mesačne posielať na mail veľmi fajnový spam o pohybe, strave a divošskej filozofii. Dokonca ti v istej miere odpovie na tvoje zvedavé otázky prostredníctvom adresy akademiadivochov@gmail.com; alebo môžeš priamo využiť trénerské a stravovacie služby prvého Divocha. Tvoj prvotný kontakt s ním bude cez ten istý mail (aké prekvapenie).

Hm. Tak vidíš, že to až tak nebolelo. Stránku odporuč kamošom a zdieľaj ju na sociálnych sieťach, no len ak v sebe nájdeš divošskú dávku odvahy!